"Každé pravidlo má mít svoje výjimky, a tak ani já nezapomínám mít vždy při sobě svůj seznam žen, kterým bych bych ochoten dát pěstí."

,,Každé dítě by mělo alespoň jednou vidět svého rodiče opilého."

,,Nepotřebuju si myslet, že něco vím, pokud to, co si myslím, dává smysl."

úterý 29. září 2015

Jedno sbohem..

    Už dávno víme, že děti nenosí čáp. Je ale dost možné, že naopak odnést Jiřího Krytináře takový čáp klidně mohl. Tak ahoj, je škoda, že si svůj Prsten do Hory osudu nikdy hodit nestihneš, ale jednou si s Tebou v nebi zase zahrajeme kuželky.

    Jiří Krytinář, přezdívaný též Český Gremlin, zemřel vě věku 68 let při srážce se psem.

Stroj času

    Dnes odpoledne jsem svému kolegovi v práci, když odcházel dříve, řekl, ať ode mě zítrá ráno pozdravuje mé zítřejší já. Dnes jsem takto vynalezl stroj času.


pondělí 21. září 2015

Prohnutá záda

    Už dlouho mě sere, jak o mně lidé říkají, že mám pivní pupek. Nedovedou to pochopit a smějí se mi, nedbají na můj argument, vždy jim to musím ukázat. Nemohu se však svlékat všude a přede všemi. Nemám velké břicho, mám pouze velmi prohnutá záda a na obrázku můžete vidět, jak vypadám s tričkem, a jak bez něj.


Vlevo v tričku, vpravo bez něj.

Chraň Tě ruka...

    Už dlouhá desetiletí z běžné mluvy mizí spojení ,,Chraň Tě ruka páně." Důvod je jednoduchý, toto oslovení je určeno výhradně lidem věřícím, potažmo těm, kteří se Boha bojí, či jej cítí jako svou jedinou naději a ochranu. S dlouhodobým ústupem náboženství, kdy se odhaluje jeho všeobecná debilita, se pochopitelně tento výrok rychle vytrácí. Je to však škoda, jelikož se, odmyslíme-li si Boha, jedná o velice šikovné a trefné spojení. Jak jej uchovat? Jednoduše, stačí Boha nahradit čímkoli jiným, co má rád člověk, na kterého věta v danou chvíli cílí. Obecně takto:

               ,,Chraň Tě ruka -cokoli máš rád-"

V praxi:

               ,,Chraň tě ruka rybaření."

               ,,Chraň tě ruka hraní na hudební nástroj."

               ,,Chraň tě ruka občasných výletů do přírody."

neděle 20. září 2015

Kraťasy

    Vynálezcem tzv. kraťasových kalhot, chcete-li kraťasů, a také jejich prvním aktivním uživatelem, byl Krakonoš. Po něm také KRAťasy nesou svůj název.


Etiketa piva Krakonoš, naní je vyobrazen Krakonoš v jedněch ze svým prvních kraťasů.

pondělí 14. září 2015

    To, že s Váma začalá být kurevská nuda ještě neznamená, že jste dospěli..

úterý 1. září 2015

Potomci slavných: Aleš Kristus

    V tomto medailonku z cyklu o potomcích slavných osobností si zavzpomínáme na syna Ježíše Krista, Aleše Krista. Narodil se jako druhý ze tří dětí otce Ježíše, a matky Panny Marie, též Ježíšovy matky. Jeho sourozenci byli starší sestra Halina, a Ježíšův nejmladší syn Milan (v Bibli vl.jm. Svatý Milan). V dětství trávil většinu času se svým dědečkem Bohem, který ho k Alešově radosti učil různým kouzlům s kartami a sirkami. K dědečkovi měl velice pěkný vztah, posílený též tím, že na něj jeho otec neměl příliš času, který věnoval povětšinou potulce a hraní kostek, později pak jen postávání a klábosení se svými kumpány na náměstích a v parcích. Již od dětství Aleš zbožňoval vaření, kdy vyhledával různé starozákonní recepty jako například falafel, později na kuchařské škole se také stal autorem proslulého tzv. ,,posledního" sósu. Po smrti svého otce se přestěhoval do Alexandrie, kde dožil jako kuchař v místní turecké restauraci. Aleš Kristus zemřel ve věku 49 let, ironií osudu v důsledku rozsáhlého hladomoru. Po sobě zanechal dvě děti, které měl se svou matkou Marií. Jejich jména ani historie však dochována nebyla.


Malý Alešek si hraje spolu se svým dědečkem s míčem.
(Zprava: Aleš Kristus, Bůh)